ÜZÜM’DE SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA SONUÇLARI

Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu, Köy TV Sektör Analiz Programının sorularını yanıtladı.

uzum solucan gübresi

 

Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu, Köy TV Sektör Analiz Programının sorularını yanıtladı.

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamasını ilk olarak şahitli uygulama ile kullandıktan sonra sonuçlardan çok memnun olduğunu ifade eden Şerif Eroğlu, 2017’de tüm bağlarında EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uyguladığını söyledi.

SOLUCAN GÜBRESİ BİTKİNİN SERUMU

Solucan Gübresi’nin farkını anlatırken, bitkinin en kısa sürede alabildiği gübre yani en hızlı şekilde bitkiyi uyandırabilecek gübre olduğunu söyleyen Eroğlu, Solucan Gübresi için Bitkinin Serumu tanımlamasını yaptı.

220 KİLOGRAM YERİNE 270 KİLOGRAM

Aynı gün hasat edilmiş üzümde, bir tarafta 220 kilogram alırken, Solucan Gübresi uygulanan bölümden 270 kilo kuru üzüm aldıklarını ifade etti.

Solucan Gübresinin üzümlerine hem kilo olarak ağırlık ve hacim, salkımda doluluk kazandırdığını, yeşil üzüm olarak baktığımızda şekeri arttırdığını, bu sebeple de kiloda artış sağlandığını söyledi.

ÜZÜMDE AROMA ARTIŞI

“Eğer üzüm tatlıysa, eğer üzüm aromalı ise o üzüm şırasını şerbetini almış demektir, ağır geliyor demektir. Kuru üzümde ağır gelmesinin sebebi tatlı olmasından kaynaklıdır. Bu da solucan gübresinin bize katkısıdır.”

Maliyet açısından kıyaslandığında, %50 oranında fiyat farkı oluştuğunu, kullanılan kimyasal gübrelerde boğum arasında açılmalara sebep verdiğini, boğum açılmasının da bir sonraki sene ürün kaybına sebep olduğunu sözlerine ekleyen Eroğlu, “Yani bana ne kadar çok göz, ertesi yıl için o kadar fazla uyanacak göz, o kadar fazla üzüm demek oluyor. Bunu da biz kimyasal gübrelerle değil de organik gübrelerle karşılayabiliyoruz.” dedi.

-5 DERECEYE KADAR KORUMA SAĞLIYOR

Kışın don riskine karşı da Solucan Gübresi kullandıklarını anlatan Şerif Eroğlu, Solucan Gübresi’ni daldan kuru çubukta uygulamaya başladıklarını, solucanın sölom sıvısı sayesinde bağlarında soğuğa karşı direnci -1’den -5’lere kadar arttırdığını söyledi.
“Soğuk vurduktan sonra yanmış gözlere uyguladığımızda tekrar patlama yaratıyor.” dedi.
 

 
Üzümde diğer EkosolFarm Solucan Gübresi Uygulamaları

Üzüm’de EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi® Uygulama Sonuçları

Üzümde Solucan Gübresi Uygulama Sonuçları

 

 

Solucan Gübresi Satış

Solucan Gübresi ve Fiyatları için Tıklayınız.

 

Daha Fazlası için tıklayınız:
Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida
Solucan Gübresi Hakkında Bilgiler
Solucan Gübresi Satışı
EkosolFarm Ürünler
Solucan Gübresi Üretim Ünitesi
Belgelerimiz

 

 

Bizi Takip Edin

2 yorum

  • Sn. İsa Özay Merhaba,
   Üzüm bağlarında EkosolFarm Solucan Gübresi uygulama miktarları için öncelikle Ekosol tarım Manisa Fabrikamızın bulunduğu Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu’nun aşağıda bulunan linkte yer alan röportajını izlemenizi tavsiye ederiz.
   Şerif Bey hangi dönemde katı formda hangi dönemde sıvı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması yaptığını ve bu uygulamalar sonucunda bağlarının kazandığı faydaları detaylı şekilde anlatmaktadır.

   https://youtu.be/QpZKI5-KqYc

   Üzüm bağlarında EkosolFarm Solucan Gübresi ürünlerimizin kulanım zaman, miktar ve şekilleri konusunda hem blog sayfalarımızdan hem de aşağıdaki linkimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

   https://www.ekosol.net/bilgiler/kullanim-miktarlari-ve-oneriler

   Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,

   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,

   Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

   Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
   Tel : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.