YOK YILINDA ZEYTİNDE TAM REKOLTE

Yok Yılında Zeytinde Tam Rekolte

Uçsuz bucaksız zeytin arazileriyle anılan Manisa’nın Akhisar ilçesinde yer alan Zeytinliova’nın Üçavlu köyünden Mustafa Özkan, EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ile zeytinin YOK YILINDA tam rekolte aldı.

Periyodisite yani VAR YILI ile YOK YILI olarak adlandırılan dönemin etkilerini en aza indirebilmek ve meyve tutumunu arttırmak için zeytin üreticimiz Mustafa Özkan ile birlikte yaptığımız zeytinde organik gübre kullanımı projemizde damla sulama ve yapraktan yapılan EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamalarında çok iyi sonuçlar alındı.

EkosolFarm-sivi-vegi1
EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi

YAPRAKTAN 3 UYGULAMA SIVI SOLUCAN GÜBRESİ

Mart’ta ilk gübreleme döneminden başlayarak Yapraktan 3 uygulama, toplam 60 Litre EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi yapılan Mustafa Özkan’ın Zeytin arazisinde, geçen seneki toplam hasatına yaklaşılmış durumda. 

Civar bölgede Yok Yılı olduğu için %80’lere varan rekolte kaybı yaşanırken, EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulanan zeytinlerde doluluk oranının, kalibresinin yüksekliği ve tohur tutumu dikkat çekici.

 

 

 

EkosolFarm 10 Litre_3

 

 

 

EKOSOLFARM SIVI SOLUCAN GÜBRESİ  ZEYTİN GÜBRELEME ÖNERİLERİ

 

ZEYTİN GÜBRELEME ÖNERİLERİ

 

 

 

 

www.ekosol.com.tr

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.